Reklama na Facebooku

Social Media Marketing

Nie ma co się oszukiwać. W dzisiejszych czasach, jeżeli nie ma Cię w internecie – nie istniejesz. Chcesz zaistnieć w Social Media? Świetnie trafiłeś. Prowadzę zarówno małe, średnie, jak i największe firmy. Zobacz, co mogę dla Ciebie zrobić.

1. Ustalenie strategii

Każda dobra współpraca wymaga strategii. Także dlatego, że każdy klient i branża są inne. Dobrze stworzona strategia pozwoli na osiągnięcie sukcesu.

2. Wartościowy ruch

Tworząc kampanie na Facebooku skupiamy się przede wszystkim na pozyskiwaniu wartościowego ruchu, który przełoży się na sprzedaż w Twojej Firmie. Inny ruch nie ma sensu.

3. Raport Rezultatów

Stawiamy na pełną przejrzystość naszych działań. O naszej skuteczności dowiesz się nie tylko przez wzrost obrotu, ale także z raportu, który otrzymasz.

Czym jest Facebook Ads?

Facebook Ads to nic innego jak płatne treści, które mogą być wyświetlane w różnych formach. Co warto zaznaczyć, dzięki FB Ads możemy być widoczni nie tylko na Facebooku, ale także na Instagramie oraz wielu różnych aplikacjach partnerów.

Dzięki takiej formie reklamy możemy docierać do konkretnych osób w naturalnie wyglądającej – jak na realia Facebooka – formie.

Po co reklamować się na Facebooku?

Reklamując się na Facebooku dotrzesz do osób, które mogą jeszcze nie wiedzieć, że potrzebują Twojego produktu lub usługi. To świetna szansa, aby pokazać nowym użytkownikom internetu, a następnie wyedukować swoich przyszłych klientów.

Określona strategia działania

Każda kampania reklamowa potrzebuje odpowiedniej strategii. Bez niej bardzo ciężko osiągnąć wymierny efekt. To właśnie dlatego przed startem reklam rozpisujemy konkretną strategię, która wskaże nam dobrą drogę – drogę do tego, aby ustalone wspólnie z Tobą cele zostały osiągnięte.

Docieraj do konkretnych osób

Reklamowanie się w systemie Facebooka jest pod pewnymi względami lepsze niż reklamy w Google. Ogromną przewagą jest fakt, że możemy wybrać osoby o konkretnych zainteresowaniach oraz konkretnych cechach demograficznych. Tworzy to wielotysięczną, czasem wielomilionową grupę odbiorców, którzy potencjalnie mogą być zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.

Kieruj ruch na stronę www

Celem reklamy jest przede wszystkim przekierowanie użytkownika na stronę internetową. To właśnie strona powinna być przygotowana w taki sposób, aby użytkownik skonwertował. Konwersja to nic innego, jak wykonanie określonej akcji – zakup, kontakt lub zapis na newsletter.

Pamiętaj więc, że nawet najlepsze reklamy, które sprowadzają ruch na Twoją stronę niskim kosztem, pójdą na marne, kiedy Twoja strona nie będzie odpowiednio przygotowana.

Skuteczna reklama na Facebooku

Jaka jest skuteczna reklama? Przede wszystkim tania. Wyjaśnijmy – kiedy kliknięcie w reklamę kosztuje 20 groszy oznacza to, że przy budżecie dziennym na poziomie 10 złotych na Twoją stronę trafi 50 osób. W skali miesiąca jest to ponad 1500 osób, które są Twoimi potencjalnymi klientami. To, jak Ty i Twoja strona się nimi zajmiecie zależy tylko od Ciebie.

Dobra strategia działania

Jak już wspomnieliśmy wyżej – strategia działania to podstawa efektywnych kampanii reklamowych. Jasno określając cele, które chcemy osiągnąć wiemy do czego musimy dążyć. Oddając reklamowanie Twojej Firmy w ręce profesjonalistów możesz być pewny, że koszty, które poniesiesz zwrócą się kilkukrotnie.

Ciągła optymalizacja reklam

Prowadzenie nieefektywnej kampanii nie ma najmniejszego sensu. Z tego powodu wyniki reklam muszą być nieustannie kontrolowane, a w miarę potrzeb kreacje reklamowe muszą być poprawiane. Wszystko po to, abyś otrzymał najlepsze możliwe efekty.

Chcesz istnieć w Social Media, czy dasz się wyprzedzić konkurencji?